Një aromë sensuale që rritet në intensitet, aq më shumë notat piramidale evoluojnë me nxehtësinë e lëkurës.
Përfundim në një kontrast aromatik shumëplanësh që përfundon në një përrallë kaleidoskopike, orientale.
Ytzma, interpretimi i ndritshëm dhe bashkëkohor i aromës klasike Chypre, i krijuar për të formuar një urë lidhëse midis ekuilibrit të përsosur të trëndafilit – patchouli dhe notës më të pastër Oud.
Është një lule e zezë imagjinare e shafranit vezullues, notave të buta temjan dhe petale të rënda trëndafili maroken që bëhen një lëng i çmuar i lidhur me duhan, qelibar gri, dru agar dhe fruta të thata.
Por pikërisht në momentin kur Ytzma kalon në rrënimin e saj, Ytzma zbulon rrymën e saj të bollshme, orientale të nëndheshme – të lëmuar varësuese, me nota kafshërore.
Ka kaluar një kohë e gjatë që kur një aromë ka nxjerrë një shkëlqim të tillë të stilit vintage.

#Shënimet kryesore: Limon, Mandarin, Bergamot Kalabreze, Piper i Zi, Fruta të thata, Arrëmyshk.
#Shënime të Mesme: Oud birmanez, lule absolute pjeshke, lule portokalli absolute, Magnolia, trëndafili.
#Shënime bazë: Vetiver, Patçuli, Musk Gri, Sandal Mysore, Amber gri, Vanilje Absolute.

size

100ML, 50ML

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “YTZMA”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

ShqipEnglishItaliano