“”Përherë-parfumuar”, “përjetësisht i rrethuar nga ëmbëlsia”. Sapo shkelim në tokë, shpikim emra për të përshkruar Nosy Be. Mbërrijmë me avion, jo me varkë me vela. Por parfumi i ëmbël i shijshëm duhet të jetë i njëjtë që marinarët mund ta nuhasin nga kilometra larg: pema Ylang Ylang lulëzon gjatë gjithë vitit”. [shënime udhëtimi]

Nëse “Tropical” është një fjalë magjike që ngjall dritë verbuese, si dhe errësirë ​​dhe mister, Nosy Be Ylang Ylang është padyshim aroma e saj. Intensive dhe mbështjellëse, kur Yang Ylang oksidohet, lëshon nota të pagabueshme kafshësh. Shumëllojshmëria që gjetëm në ishullin afër Madagaskarit është e pakrahasueshme në intensitetin e saj: sikur natyra kishte vendosur të krijonte një aromë duke përzier tradicionalen dhe të renë.

Notat e luleve të bardha si tuberoza dhe jasemini Sambac dallojnë karakterin e tij sensual, frutash, ekzotik, perfekt për ata që tërhiqen nga cilësitë e ëndrrave të jetës. Agrumet dhe kardamom ndriçojnë peizazhin e errët e romantik për një moment. Më pas mbizotërojnë qelibar dhe nota të tjera joshëse drusore. Dhe ëndrra vazhdon.

SHËNIME
Koka: Limon, Mente
Zemra: Ylang Ylang, Rose, Jasmine Sambac
Baza: Vanilje, Musk

size

100ML

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “YLANG YLANG NOSY BE”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

ShqipEnglishItaliano