Solstis është koha e ëndrrave të një nate vere – kjo është ajo ku ata mbajnë maska ​​dhe vrapojnë nëpër fusha duke ndërruar të dashuruar. Është magjike dhe magjike, në një mënyrë të nxehtë, Sytë të mbyllura gjerësisht.

Verë apo dimër, Solstis ynë magjik është aksesori më i mirë i të dashuruarve.

Një aromë për të gjitha stinët, Solstis është historia e marrëdhënies intime midis dy solsticave vjetore të diellit. Flet për një lidhje të pathyeshme, por transformuese nën maskën e një arome të fuqishme dhe aromatike. E hapur me nota agrume të mandarinës dhe bergamotit, kjo aromë elegante sjell në mendje vera të zjarrta dashurie dhe adhurimi. Një nuancë e piper rozë pikante, e veshur me atmosferë frutash jep një nuancë rozë, romantike.

Notat e zemrës paralajmërojnë fundin e verës me erëza tokësore dhe lule të bardha të shijshme që ndërthuren si të dashuruar dhe i lënë vendin arrëmyshkut, nerolit dhe kardamomit të vjeshtës. Romanca zgjat ndërsa vetiveri japonez imiton aromën intensive të pyjeve pjellore pas një shiu tropikal. Notat delikate jeshile qumështore jepen nga druri sensual i sandalit dhe pak vanilje ndërsa ky bashkim shkon drejt dimrit, të bashkuar në pasion dhe më të fortë në unitet.

Extrait De Parfum 100ml.

Shënimet kryesore
Mollë, Mandarin, Bergamot, Piper Rozë.
Shënime të mesme
Arrëmyshk, Neroli, Piper, Kardamom.
Shënimet bazë
Druri i sandalit, Vanilje, Vetiver.

size

100ML

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Solstis”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

ShqipEnglishItaliano