“Një grusht perlash të hedhura në oqean: përshkrimi i arkipelagut të cilit i përket Nosy Be mund të jetë shkruar nga Conrad, shkrimtari i madh për temat detare. Deti ka sjellë këtu popuj të ndryshëm, duke ndërthurur gjuhë, kostume dhe zakone shumëngjyrëshe. Edhe paçuli është një ardhje e re. Ishulli e mirëpriti dhe e pasuroi me një mori parfumesh të tjera”.

Në Nosy Be, 8 milje në veri-perëndim të Madagaskarit, aroma magjepsëse përshkojnë ajrin e ishullit, duke mirëpritur udhëtarët me aromën marramendëse të luleve Ylang Ylang. Pikërisht nën hijen e kësaj bime strehuese fillon historia e mrekullueshme e Nosy Be Patchouli. E rritur në Indi, Malajzi dhe Mianmar, Patchouli lulëzon në nën bimë larg nga rrezet e diellit direkte. Është ambientuar mirë me bimësinë e trashë të Nosy Be-së, falë përpjekjeve të kultivuesve që e duan dhe respektojnë tokën e tyre. Natyra i ka shpërblyer: Nosy Be Patchouli është thjesht i mrekullueshëm, me nuanca të çokollatës së hidhur dhe drurit të sandalit.

Të parët që ndërtuam një formulë rreth tij, ne jemi të kënaqur të ndajmë lumturinë e këtij vendi vërtet unik përmes aromës sonë.

SHËNIME
Koka: Limon,
Zemra: Shinus Molle
Baza: vaj esencial Patchouli Nosy Be, Vanilje Absolute, Musk, Druri Ceder, Amber, Sandalwood

size

100ML, 50ML, EXTRAIT DE PARFUM

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “PATCHOULI NOSY BE”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

ShqipEnglishItaliano