Orangers en Fleurs nga Houbigant është një aromë me lule për femra. Orangers en Fleurs u lançua në vitin 2012. Hunda pas kësaj arome është Jacques Fleury. Notat kryesore janë lule portokalli, jasemini egjiptian dhe trëndafili turk; notat e mesme janë tuberoza, ylang-ylang dhe arrëmyshk; notat bazë janë Musk dhe Kedri.

Houbigant nxjerr në treg një aromë të re të quajtur Orangers en Fleurs, duke festuar aromën e parezistueshme të luleve të portokallit dhe simbolizon pjellorinë, bollëkun dhe dashurinë.

Houbigant Orangers en Fleurs rrethon lulet e portokallit në notat e sipërme me petale të zgjedhura me kujdes të trëndafilit turk dhe jaseminit egjiptian, duke krijuar një buqetë perfekte me nuanca të pasura. Zemra prezanton tuberozën joshëse dhe dehëse të kombinuar me përbërësin shumë specifik dhe ekskluziv të kompanisë Robertet – Eau de Brouts vajra absolute dhe esenciale të ylang-ylang nga ishulli Komoros. Bërthama është delikate dhe me aromë delikate me arrëmyshk për të theksuar esencën joshëse të luleve të spërkatur butësisht me erëza. Përzierja e kedrit dhe myshkut përfundon përbërjen duke lënë gjurmë të imta dhe sensuale në lëkurë.

Orangers en Fleurs disponohet si 100ml EDP dhe 100ml Parfum.

size

100ML

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Oranges en Fleurs”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

ShqipEnglishItaliano