“Në pikturat e Ladakhut, në rrëzë të Himalajeve, historitë e perëndive ndërthuren me tregime të demonëve fantastikë. Njëri në veçanti rrëfen se si Shiva, Zoti i Lotëve, krijoi një parfum me fuqi të jashtëzakonshme joshjeje…” [shënime udhëtimi]

“Mrgamada”, “sekret i dashurisë së antilopës”, ​​nuk përdoret më në parfumerinë moderne, e cila fatmirësisht ka braktisur përbërësit me origjinë shtazore. E rikrijuar me mundim në laborator, legjenda e saj e joshjes së madhe vazhdon, duke e bërë atë një nga shënimet më të njohura në formulat më “provokuese” të parfumerisë. Musk shoqëroi ëndrrën hipi për lirinë totale gjatë gjithë verës së dashurisë të vitit 1967 në San Francisko.

Në një maskë më të sofistikuar, por po aq të ngrohtë dhe sensuale, tani rikthehet në Musk Extrême. E pasuruar me Bergamot, Vanilje dhe nota lulesh, aroma lë pas një shenjë të pagabueshme. Për shkak të virtyteve të tij unike, kërkohet një shkallë diskrecioni kur vendoset kur ta veshësh atë.

SHËNIME
Koka: Aldehidike, Trëndafil i freskët
Zemra: Jasemini, Ylang Ylang, Iris, Erëza
Baza: Musk, Drurë të thatë, Akord kafshësh, Vanilje

size

100ML

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “MUSK EXTRÊME”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

ShqipEnglishItaliano