Një parfum heshtjeje, po aq hipnotik dhe provokues si një vështrim me sy kohl, për momente tërheqjeje të pastër

Një vizionare, ajo ishte një nga figurat më të mëdha të dinastisë Mayan. Mbretëresha K’abel sundoi për shumë vite me titullin “Luftëtari Suprem”.

K’abel nxjerrin një sharm djallëzor, personal, intensiv dhe absolutisht të parezistueshëm.

E pasur, joshëse dhe joshëse, duke e çuar mendjen nga errësira në dritë.

Po aq e shijshme ekstravagante sa do të prisnit nga një mbretëreshë e njohur për shijet e saj luksoze.

Trëndafili – jasemini – Oud dhe Santal Mysore në një përbërje të butë, të ngrohtë dhe sensuale të ndërtuar mbi shkrirjen midis këtyre katër lëndëve të para stërgjyshore

K’abel është aq i pasur në karakter po aq edhe në përbërës.

Duke lëvizur intensivisht dhe duke u rrotulluar jashtë kontrollit, një djall i mrekullueshëm që rrotullohet me fruta të thata dhe shafran të ëmbëlsuar me rrëshirë dhe mjaltë. Trëndafili turk dhe druri i sandalit përpiqen me guxim të ankorojnë këtë parfum të padisiplinuar dhe të papritur, por natyra e tij është shumë e egër për t’u zbutur.

Ai shtrihet në lëkurë për orë të tëra, duke shfaqur anët e tij të errëta, duke ju lënë të uritur për më shumë netë arabe në shkëlqimin e tij qelibar.

#Shënimet kryesore: kardamom, arrëmyshk, limon.
Shënime #Zemër: Druri i trëndafilit, Hurma, Abs.Vanilje Madagaskar, Abs.Jasmin.
#Shënime bazë: Dru Guaiac, Drur Kedri, Vetiver, Neroli.

size

100ML, 50ML

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “K’ABEL”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

ShqipEnglishItaliano