Figura e diskutueshme, mbretëresha Isabella kishte meritën për të njohur potencialin pas ekspeditës së Kristofor Kolombit, duke bërë të mundur zbulimin e “Botës së Re”.

Një aromë e freskët – lulesh e feminitetit të pastër, Isabella është një festë lozonjare dhe e pafalshme e energjisë dhe stilit femëror që është e vërtetë për shpirtin e gruas që e frymëzoi atë.

Poudre, e ëmbël, rinore dhe seksi, nota tuberoze është si një mbyllje syri, një kthesë pak e ndyrë

në përbërjen e përsosur elegante.

Baza është e errët dhe pluhur, me një nuancë pothuajse arrë që mbështjell lëkurën si doreza më e shtrenjtë, e bërë nga kamoshi aq i hollë dhe aq i lëmuar, saqë në lëkurë ndihet si mëndafshi.

Një prekje e notave të drurit rrethon përbërjen duke i dhënë asaj një ndjesi sensuale dhe rehati.

Sharmante dhe e parezistueshme, jashtëzakonisht harmonike dhe oh-aq-shumë elegante.

Një perlë e vërtetë në koleksionin Imperium

#Shënimet kryesore: lule portokalli, neroli, trëndafili bullgar, arrë pjeshke.
#HeartNotes: Absolute Tuberosa “Perla”, Iris Fiorentina, Ylang Ylang.
#Shënime bazë: Santal Mysore, Vanilje Madagaskar, Kanellë, Qelibar.

size

100ML, 50ML

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “ISABELLA”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

ShqipEnglishItaliano